História firmy

05.07.2009 11:06

PRIEREZ HISTÓRIOU BUDOVANIA A ZVEĽAĎOVANIA AREÁLU ZAMMA

 

Rok 1991

15. júna kúpou budov bývalých Komunálnych služieb a Technických služieb mesta Rožňava vznikla firma, ktorej pôvodný názov bol Simbo. Krátko po vzniku tejto firmy odchodom spoločníkov sa jej názov zmenil na ZAMMA. Firma sa tak stala rodinným podnikom. Celý areál bol v tom čase v značne zanedbanom stave; sporadicky sa využívala zastaralá budova kolkárne s bufetom a sauna. Kaderníctvo bolo prevádzkované nájomcom. Tento stav si vyžadoval rozsiahlu rekonštrukciu vnútorných priestorov, inštalácii a  rozvodov, nádvoria, vstupov a parkoviska.

Začiatkom júla sme napriek veľkým investíciám a zložitej finančnej situácii začali prevádzkovať malý bar s letnou terasou.

 

Rok 1992

V priebehu roka sme znovuotvorili fínsku saunu v pôvodných priestoroch, aj keď sme vedeli, že si bude časom vyžadovať ešte výraznejší zásah do interiéru a technológie.

 

 Rok 1993

bol posledným rokom pre kolkáreň, ktorú sme sa rozhodli zrušiť z dôvodu zániku niektorých menších kolkárskych klubov a vzhľadom na jej zastaralý systém, ktorý len zvyšoval stratovosť tejto prevádzky. Po náročných sanačných prácach sme v týchto priestoroch zariadili neskôr predajňu papierového nábytku Rolpa, herňu, bar a sklady.

 

 Rok 1994

Nastala najväčšia zmena na nádvorí. Veľké terénne úpravy, vydláždenie zámkovou dlažbou, osadenie zelene dalo základ terajšej charakteristickej črte nášho areálu.

 

Rok 1995

Sme opravovali a investovali, povymieňali  kanalizačné a vodovodné potrubia, inovovali kúrenie a vylepšili zariadenie v saune a presťahovali bar do čiastočne pôvodných priestorov niekdajšieho baru.

 

Rok 1996

Pokračovali sme v modernizácii a údržbe objektu i pozemku. 

 

Rok 1997

Kúpili sme susediace Kamenárstvo a rozšírili areál s výhľadom na rozšírenie ubytovacích služieb.

 

Rok 1998

Začali sme pripravovať priestory pre pizzériu v pôvodných priestoroch baru, ktorý sme preorientovali do bývalej kolkárne.
 

Rok 1999

Začali sme so stavbou PENZIÓNU.

 

Rok 2000

Vytvorili sme detské ihrisko. Preorientovali, zväčšili a zmodernizovali sociálne zariadenie, ktoré je dnes na opačnom konci prevádzky.

 

Rok 2001

15. 06. , v deň 10.výročia založenia firmy sme v areáli otvorili novú prevádzku PIZZERIE.

 

Rok 2002

V júli sme začali s rekonštrukciou sauny. Mali sme v úmysle vymeniť podlahu a kúrenie. Započaté práce si však vyžiadali ďalšie a ďalšie úpravy, čo nás posunulo k celkovej modernizácii a novému ponímaniu daného priestoru. Zároveň sme ponuku v saune rozšírili aj o inhalačno – parný kúpeľ.

 

Rok 2003

15. 2. sme znovu otvorili saunu a privítali našich „starých“ aj nových návštevníkov.

V lete sme postavili altánok s krbom.
 

Rok 2004

Prestrešili sme letné sedenie pred prevádzkou a začali s prestavbou vnútorných priestorov baru a herne s cieľom zmodernizovať daný priestor. Začali sme s preorientovaním kuchyne do vnútorného dvora.
 

Rok 2005

Vybudovali sme kozub a vytvorili priestor pre deti a nefajčiarov. Rozšírili a vynovili sme kuchyňu a postupne premiestnili. Dali sme naprojektovať strechu nad celú prevádzkovú budovu.
 

Rok 2006

Prevádzkový priestor sme vybavili videoprojekciou s veľkým plátnom a zrekonštruovali detské ihrisko. Zariadili sme recepciu v bývalom priestore pizzérie s malým salónikom pri saune a toaletou pre invalidov.
 

Rok 2007

Na detské ihrisko sme položili novú špeciálnu gumovú podlahu, ktorá deti ochráni pred úrazom z pádu aj zablatením. Začali sme so zariaďovaním kúpeľní v penzióne, 5 z nich sme aj dokončili.

 

Rok 2008

Pozariaďovali sme interiér piatich izieb na prízemí. Upravili sme nájazd do dvora a osadili zasúvacie brány pri penzióne i v prevádzke. Vymenili sme dlažbu pred recepciou a súčasne pripravili bezbariérový vstup. Začali sme terénne úpravy aj z ul. Štítnickej, kde vznikne plocha pre prípad. parkovanie a vytáčanie sa áut pred rušnou križovatkou.

 

Rok 2009

V zime sme stavebne zvládli ďalších 6 kúpelien na poschodí. Ďalej chceme dokončiť izby aj na poschodí penziónu a ubytovanie skolaudovať. Chýbajú nám schodištia atď... Tiež chceme v budúcom roku položiť strechu na prevádzkovú budovu, ...to je vzhľadom na vysokú investíciu dosť odvážny cieľ :-).

 

Rok 2010

15. 6. 2010 sme skolaudovali spodnú časť penziónu. Pred tým sme dali nainštalovať točité vonkajšie schodište s nerezovým madlom. Následne v interiéri pribudlo aj  vnútorné schodište, vedúce na 1. poschodie. Tu nás čaká ešte dokončiť podlahy v izbách a tiež stropy. Potom už len zariaďovaaaaaaať :-). Starý komín v saune sme vymenili za nový /trojlôžkový/. Tiež sme vymenili všetky kotle v prevádzke, mali by byť úsporné. Pred penzionom na parkovisku sme vymenili dalžbu z dreva (rozpadla sa) za červenú betónovú.

Veľmi významné pre nás je získanie stavebného povolenia na stavbu strechy nad prevádzkovou budovou sauny s reštauráciou.

 

Rok 2011

Január - Recepciu sme obohatili o krbovú vložku, čo nám prinesie viac tepla :-), teplo rozvedieme i do priestorov sauny.

Apríl - Získali sme stavebné povolenie, a začali sme sme s podkrovím prevádzkovej budovy v časti A. (Budova je členená na A, B, C časť.)

Máj - Vydlaždili parkovisko pred areálom a dlažbu sme vymenili aj pred vstupom do baru a reštaurácie.

Jún - Tam sa chystáme vymeniť aj vstupné dvere.

Dokončenie penziónu predbehla strecha prevádzkovej budovy hlavne z dôvodu, že pôvodná už neplnila svoju funkciu - strechy :-) - tiekla. 

Júl - začiatok strechy, pálená škridľa Tondach (prírodne červená), vždy sme takú chceli.  

August - práce na streche

September - poklračovanie s časťou B strecha nad kuchyňou a pizzériou.

Výmena vstupných dverí 3 ks.

Október - peniašky sa minuli, tretiu časť strechy C staviame už na pôžičku

November - dokončovanie pred zimou, klampiar mal haváriu práce nedokončil

 

Rok 2012

Január, február, marec -  stavebné upratovanie na streche a dvoroch

Apríl, máj, jún - dokončovacie práce po strešných prácach.

Júl, august, september - zatepľovanie budov, vymaľovanie a položenie obkladov.

Október, november - finálne dokončenie strešných krytín na strechách, hromozvod a odkvap.

December - uzavretie strechy. Hurá.

Rok 2013

Január, február - údržba. Veľa snehu = veľa roboty, ktorú nevidieť. Peniažky nie sú. V máji nám nainštalujú 3 ks dverí na prízemí prevádzkovej budovy. Vrátili sme sa čiastočne aj k dokončovaniu izieb na poschodí penzionu. Je to hlavne o precíznej práci a znovu nákupoch.

Rok 2014

Celá prevádzková budova získala nové vstupy, teda nové dvere aj na prízemí aj na poschodí. Prevádzkovateľ reštaurácie v spolupráci s nami zariadil vonkajšiu presklennú terasu. V penzione sa veľké zmeny nedejú, ak tak také, ktoré nevidieť (výmena odkvapov, údržba strechy, kanalizácia na poschodí). Dokončili sme jednu izbu na poschodí č. 11. S návštevnosťou sme spokojní. Automatické pohony na brány sme ešte nezrealizovali. Ale zastrešili sme vnútorný dvor aj chodník pred recepciou prevádzkovej budovy.

Rok 2015

V tomto roku sme finančne oddelili prevádzkovú budovu a penzion. Všetky aj požičané peniaze sme minuli na strechu prevádzkovej budovy. Penzion sa zariaďoval pomaly len z toho, čo sám vyrobil. Začiatkom roku sa na poschodí uzavreli priestory, dokončením podláh plávajúcou podlahou a keramickou dlažbou (práce vykonával súkromník). V lete sa zariadili ďalšie dve izby, ktoré sú určené pre súkromné užívanie majiteľa. Vyriešili sa aj problémy s občas slabým signálom WIFI. Vonkajšia brána už funguje na automatický pohon. Na pavlač pribudol "elektrický pomocník" na vyťahovanie bremien. Všetko robili externé firmy.

Rok 2016

firma SD company s.r.o. Ďurán - strechy opravila strechu na penzione, pretože zatekala na 3 miestach (vnútorné schodište, izba č. 7 a izba č. 8). Išlo o výškové práce, tiež dokončila/uzavrela 2/3 podhľadov nad pavlačou, kde si začali robiť hniezda osy a vtáky. Investovalo sa aj do televízneho rozvodu. Tento rok bol rokom dokončenia horných priestorov, kde vznikol byt pre majiteľa. Bolo to o nákupoch a inštalač. prácach. Fa Spišák prerobila v časti kuchňa elenktroinštaláciu. Práce s drevom v interiéry: obklady, nábytok, osádzanie zárubní, dverí, realizovala fa Stachura. Dokončila všetky podhľady vo všetkých atypických kúpelniach, osadili vstavané skrine. Inštaláciu a nákup realizovala firma Potocký Ladislav. Všetko postupne, ako prichádzali peniaze. Vymenil sa nábytok v izbách č. 4 a 5. Tento rok bol veľmi plodný na prevedené práce v penzione.

Rok 2017

tento rok sa realizovali práce zväčša v záhrade. Vyklčovali sa staré thuje pri plote a vznikla kvetinová zelená hriadka. Vedľa pribudol záhradný domček, potrebný na odkladanie všetkého náradia zo záhrady a tiež  umožňuje zachytávanie vody pre záhradu do suda. Penzion sa od júna môže pochváliť 3 miestnou Infrasaunou, ktorá je tiež osadená v záhrade. Ošetrili sa všetky drevené plochy nátermi, novými lištami, úchytkami, repasovali lavičky. Záhrada tak dostáva inú podobu, vždy však slúži na oddych a relax. Stoličky v penzione sa tiež postupne repasujú novým náterom a poťahom. 

Rok 2018 

Vymaľovali sa izby. Vymenilli vstupné koberce, rohové lišty vo všetkých izbách okrem i.č.1 a 2. Niekde aj stolové lampy.

Rok 2019

Kúpila a osadila som hojdacie záhradné kreslá najprv jedno, potom ďalšie. Omladili sa stromy a vznikli úchytné body pre hojdaciu sieť. Vymenili motor na posuvnej bráne. Izba č. 1 má 2 nové matrace.

Rok 2020 

Veľká oprava kotla. Oprava strechy, ktorá opäť zatekala  už po predtým zrealizovaných opravách. Tentokrát to bola firma Naj - strtecha Attila Sivoš. Strecha je už v poriadku. Super a rýchlo to chlapci z firmy Naj - strecha s.r.o. urobili. Izba č. 2 má nový zdravotný matrac.

Rok 2021

Vymenili sme kľučky, žalúzie, vynovili nábytok v niektorých izbách. P. Čambalík, najlepší vodár, robil veľkú údržbu (výmena zách. mís v i. č. 6, 12, a sprchovacích kútov). Obnovili sa aj deky a posteľné prádlo v jednotlivých izbách. Vznikol priestor pre kanceláriu, či office. Robili sme veľké záhradné úpravy. Izba č. 12 má nové matrace. Vymenili sa rohové lišty v i. č. 1 a 2 .

Rok 2022

Zavrelo a upravilo sa zábradlie na poschodí nerezovou výplňou. Zrekonštruovali sme kumbál na upratovanie. Osadili 2 veľké zberné amfory na dažďovú vodu. Izba č. 11 dostala nové postele a matrace.


Kontakt

Areál ZAMMA penzion, wellness, bar, pizzeria, ubytovanie

Mgr. Zlata Marhefková
Kosu Schoppera 29, 048 01 Rožňava


N 48.65995, E 20.52701Mobil: 0905 526 798GPS: 48.659 95

         20.527 01